Przełom w walce
ze smogiem i alergią

Oferowane nawiewniki antysmogowe są wyposażone w najwyższej jakości filtry antysmogowe, tworząc skuteczną (aż do 98%) barierę przed niebezpiecznymi dla zdrowia cząsteczkami pyłu PM10, równocześnie wietrząc pomieszczenia.

Wygoda i oszędność:
– Montaż nawiewnika bez konieczności instalacji nowych okien
– Parametry izolacyjne stolarki nie ulegają zmianie
– Samodzielna wymiana filtra

Nawiewniki antysmogowe

Nawiewnik Insolio Premium

Jest to nawiewnik domontowany do górnej części ramy podczas montażu nowych okien. Jest przystosowany do ramy 70 mm oraz 82 mm i najlepiej odnajduje się w nowym budownictwie. Po wykończeniu staje się integralną częścią elewacji i jest praktycznie niewidoczny. Może również być stosowany podczas wymiany okien. Dedykowany Twoim potrzebom, jeżeli budujesz dom lub wymieniasz okna na nowe.
 • SKUTECZNOŚĆ – filtr G4 antysmogowy i antyalergiczny redukuje do 98% pyłów PM10
 • DESIGN – minimalistyczna i nowoczesna forma
 • KOMFORT – pełna kontrola nad precyzyjną i cichą pracą nawiewnika dzięki automatycznemu sterowaniu
 • ODPORNOŚĆ – całkowita ochrona także w czasie mrozu; jedyny dostępny na rynku nawiewnik odporny na roszenie i zamarzanie nawet przy -20°C
 • OSZCZĘDNOŚĆ – automatyczne sterowanie przepływem powietrza zabezpiecza przed nadmierną wentylacją, przeciągami i stratami ciepła
 • AKUSTYKA – skuteczne tłumienie hałasu do 39 dB
 • PERSONALIZACJA – możliwość dostosowania urządzenia do potrzeb
 • ŁATWA OBSŁUGA – łatwa samodzielna wymiana filtra
 • MONTAŻ – instalacja bez ingerencji w konstrukcję okna, dzięki czemu zachowane zostają parametry cieplne, akustyczne i mechaniczne okna

Nawiewnik Urbino Premium

Polecany jest dla tych klientów, którzy zdecydują się wymienić swój dotychczasowy nawiewnik na antysmogowy. Jest nawiewnikiem jednoczęściowym, przeznaczonym do unowocześnienia już istniejącego nawiewnika. Aby został zamontowany, okno musi posiadać już istniejący nawiewnik Jego część wewnętrzna pozostaje bez zmian. Wymieniany jest tylko element zewnętrzny istniejącego nawiewnika. Za część zewnętrzną nawiewnika nakładany jest model Urbino Premium. Możliwe jest to wyłącznie jeśli szczelina w oknie nie jest szersza niż 12 mm i dłuższa niż 320 mm. To najlepsza opcja dla Ciebie, jeśli chcesz wymienić obecny nawiewnik na nowy z filtrem antysmogowym i antyalergicznym.
 • UNIWERSALNOŚĆ – uniwersalne rozwiązanie do wymiany większości typów nawiewników, zmiana dotyczy tylko elementu zewnętrznego.
 • SKUTECZNOŚĆ – filtr G4 antysmogowy i antyalergiczny redukuje do 98% pyłów PM10
 • KOMFORT – automatyczne sterowanie przepływu powietrza gwarantuje precyzyjną i bezszelestną pracę
 • AKUSTYKA – skuteczne tłumienie hałasu do 30 dB
 • OSZCZĘDNOŚĆ – automatyczne sterowanie przepływem powietrza zabezpiecza przed nadmierną wentylacją, przeciągami i stratami ciepła
 • ŁATWA OBSŁUGA – łatwa samodzielna wymiana filtra
 • MONTAŻ – prosta wymiana czerpni, czyli zewnętrznego elementu obecnego nawiewnika na URBINO PREMIUM
Nawiewnik-URBINO-PREMIUM-1

Ulotka Nawiewniki Antysmogowe

Smog a nasze zdrowie

Mimo alarmujących doniesień na temat jakości powietrza w wielu rejonach Polski, w powszechnej opinii wciąż panuje przekonanie, że problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy przede wszystkim osób cierpiących na astmę i inne choroby układu oddechowego. Tymczasem smog jest szkodliwy dla każdego z nas – toksyczne pyły odkładają się w organizmie i wyniszczają go od środka.

UKŁAD ODDECHOWY​

Do najłatwiej zauważalnych skutków zdrowotnych oddychania zanieczyszczonym powietrzem należą dolegliwości ze strony układu oddechowego, między innymi chronicznego kaszlu, przewlekłego zapalenia oskrzeli i niewydolności płuc.

DZIECI I KOBIETY W CIĄŻY

Szkodliwe substancje z wdychanego powietrza stosunkowo łatwo przedostają się przez organizm kobiety w ciąży do rozwijającego się płodu. Stanowi to zagrożenie dla zdrowia nienarodzonego dziecka oraz zwiększa ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu.

OSOBY STARSZE

Długotrwała ekspozycja na pył zawieszony jest dla seniorów bardzo groźna, ponieważ przyspiesza proces starzenia się układu nerwowego. Istnieją również dane sygnalizujące związek smogu ze wzrostem zachorowań na demencję.

UKŁAD KRWIONOŚNY

Nie bagatelizuj wpływu smogu na choroby układu krążenia! Przyczynia się on do zaburzeń w funkcjonowaniu układu krwionośnego, co może prowadzić do zawałów i wylewów. Osoby chorujące na niewydolność serca, chorobę wieńcową i nadciśnienie tętnicze powinny być szczególnie ostrożne, ponieważ to im zanieczyszczone powietrze szkodzi najbardziej.

UKŁAD NERWOWY

Liczne badania potwierdzają negatywny wpływ smogu na układ nerwowy. Skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem odczuwamy wszyscy, są one jednak najgroźniejsze dla osób starszych i dzieci. Często objawiają się one jako problemy z pamięcią i koncentracją.tętnicze powinny być szczególnie ostrożne, ponieważ to im zanieczyszczone powietrze szkodzi najbardziej.
scroll